Tersane İstanbul, İstinyePark ve Zorlu Center’a rakip olacak. Dünya markaları inşaatı yakın takibe aldı

Necla DALAN

Tersane İstanbul Perakende Genel Müdürü Sadallah Abed, sosyal iş ağında sık sık bu ziyaretleri paylaşıyor. Abad, dünkü paylaşımında Hermès’in Avrupa CEO’su ve ekibini ağırladığını belirterek “Avrupa CEO’su ve ekibine Tersane’deki ilerlemeyi görmek için bir saha ziyaretinde eşlik etmekten zevk aldım” dedi.

AVRUPA VE ORTA DOĞU’DAKİ EN BÜYÜK GUCCİ’LERDEN

Sadallah Abad, iki hafta önce de Gucci Avrupa ekibini ağırladı ve birlikte Avrupa ve Orta Doğu’daki en büyük Gucci mağazalarından birini hayata geçireceklerini vurguladı.

İki ay önce Nike’ın Avrupa yönetimi Tersane İstanbul’daydı. Abad, bununla ilgili “Birlikte dünyanın en ikonik Nike mağazasını sunacağız! Bu mağaza başlı başına küresel bir destinasyon olacak” yorumunu yaptı.

2023 yılının son çeyreğinde de Abad’ın ünlü konukları vardı. Cartier, Van Cleef&Arpels, Piaget, Vacheron Constantin gibi mücevher ve saat markaları olan Ricemont’un Orta Doğu, Hindistan, Afrika ve Türkiye CEO’su Pierre Fayard ve ekibi Tersane İstanbul’a geldi.

ZEGNA VE FENDI’NİN BAŞKANLARI DA GELDİ

Abad, bu ziyaretle ilgili paylaşımında “Misafirlerimin burada yaptığımız işi gördüklerinde hissettikleri heyecandan her zaman keyif alıyorum ve bu ziyaret de farklı değildi. Sonuç olarak Tersane İstanbul, Richemont markalarının Türkiye’deki amiral gemisi mağazalarına ev sahipliği yapacak” dedi.

Ermenegildo Zegna’nın Başkanı ve CEO’Su Gildo Zegna da ve Fendi’nin Başkanı ve CEO’su Serge Brunschwig de Tersane İstanbul’a gelenler isimler oldu. Fendi CEO’sunu ağırlayan ekipte Rixos’un Başkanı Fettah Tamince de yer aldı.

1,4 MİLYAR DOLARLA İHALEYİ KAZANMIŞTI

Bugün Tersane İstanbul’un inşa edildiği Haliçport ihalesi 2013 yılında yapıldı ve Fettah Tamince’nin şirketinin de yer aldığı konsorsiyum 1,4 milyar dolarlık teklifle kazandı.

Tamince, Ağustos 2023’teki bir röportajda “Şu ana kadar yatırım 40 milyar TL’ye ulaştı. Otellerle bitişik olan rezidanslar satışa çıktı. Satışlar iyi. Zaten neredeyse yüzde 50’sini yabancı alıyor” dedi.

SADBERK HANIM MÜZESİ DE HALİÇ’E TAŞINACAK

Tersane İstanbul’un toplam alanı 242 bin metrekare. Projede 4 tane 5 yıldızlı otel yer alıyor. Bunlar Rixos Tersane, yalı köşkleri ve marinasıyla butik otel, global bir zincir otel ve lüks moda mahallesiyle iç içe sağlık oteli olacak. Ayrıca 600’ün üstünde yalıdan çatı katına farklı yaşam birimi var.

Vehbi Koç Vakfı’nın Boğaz’daki Sadberk Hanım Müzesi de 20 bin parçadan oluşan koleksiyonuyla buradaki müze binasına taşınacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x