Esenyurt Belediye Başkanı Sağlık Çalışanlarıyla İftar Sofrasında Buluştu

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ilçedeki sağlık çalışanlarıyla iftar sofrasında buluşan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Bugün canını dişine takarak hastalıklara göğüs geren sağlık çalışanlarımızın hatırlanması açısından önemli bir gün, emekleriniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Esenyurt’ta iftar programları devam ediyor. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ilçede görev yapan sağlık çalışanlarıyla iftar sofrasında buluştu. Esenyurt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, CHP 27. dönem Milletvekili Ali Şeker, başhekimler, hastane müdürleri, doktorlar, eczacılar, ilçede görev yapan sağlıkçılar ve aileleri katıldı. Programda konuşan Başkan Bozkurt, sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutlayarak, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

“ALLAH BİRLİĞİMİZİ BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN”

Konuşmasında Ramazan ayının maneviyatına vurgu yapan Başkan Bozkurt, “Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Bizim için hem ibadet açısından hem de bir gelenek olması açısından Ramazan ayı çok özel bir aydır. Hem ibadetimizi gerçekleştirir, nefsimizi terbiye ederiz hem de birbirimizi görür ve hasbihal ederiz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Umuyorum ki dünyanın en güzel kadim dostluklarının çocukları olarak daha güzel günlere birlikte, el ele, herkesin kendini bu ülkenin eşit ve özgür bir yurttaşı hissettiği bir şekilde geleceğe yürürüz” dedi.

ESKİ RAMAZANLAR ESENYURT’TA YAŞATILIYOR

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Esenyurt’ta etkinlikler başladı. Eski belediye bahçesinde kurulan Ramazan çadırı ile Yunus Balta Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Hacivat Karagöz, Aşuk ile Maşuk, orta oyunu, meddah gösterileri ve yarışmalarla Esenyurtlular, Ramazan geleneklerini doyasıya yaşadı.

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x